ورود

ورود

?
آدرس کوتاه شما
02100000000
09120000000

کتاب مقاومت مصالح جانسون یکی از پر طرفدار ترین کتاب های حال حاضر میباشد که مدت هاست نام خود را در بین کتاب های مرجع در رشته ی عمران مشهور کرده است. کتاب مقاومت مصالح جانسون از دیر باز با دانشجویان و اساتید خوی گرفته و تا کنون بالغ بر ده ها هزار مقاله ی بین المللی به فرضیات این کتاب تکیه کرده اند.

در این پست که توسط تیم قدرتمند شهر نوین عمران ومعماری آماده شده است امیدواریم که از این کتاب با موضوع مقاومت مصالح لذت ببرید.

 

معرفی کتاب مقاومت مصالح جانسون :

Civilinc

مقاومت مصالح یا Mechanics Of Material علم  بررسی مواد از نظر مقاومت در برابر نیروهای خارجی و محاسبه‌ی نیروهای ایجاد شده و آن می‌باشد. در این زمینه کتاب‌های متفاوم به انتشار رسیده است که کتاب مقاومت مصالح بیر جانسون معروف‌ترین آن می‌باشد و توسط شهر نوین عمران ومعماری برای شما به رایگان قرار داده شده است.

این کتاب که یکی از پر مخاطب ترین کتاب ها در گروه رشته های مهندسی عمران و مکانیک میباشد دارای مثال‌های متنوع است و تلاش شده که مفاهیم را در قالب مثال برای خواننده انتقال دهد. درس مقاومت مصالح در دانشگاه در قالب دو ترم ارائه می‌شود که برای رشته‌ی عمران مقاومت ۱ اجباری و مقاومت ۲ اختیاری است.

 

در کتاب مقاومت مصالح بیر جانسون ما میآموزیم که :

 •  به بررسی مفهوم تنش و کرنش و رابط حاکم بین آن‌ها میپردازد.
 • نیروهای خارجی شامل محوری، خمشی و پیچشی و تاثیر آن‌ها بر روی ساختار و تغییر شکل المان ها
 • تغییر شکل‌های اعضا از روش‌های مختلف

 

یکی از مهمترین پیش‌نیاز‌هایی که برای علم مقاومت مصالح باید داشته باشید توانایی رسم دیاگرام‌های محوری، برش و خمش است پس ابتدا توصیه می‌شود که ابتدا این مفاهیم را تا حدی مسلط شوید تا با راحتی بیشتر با بخش‌های جدید این کتاب ارتباط برقرار کنید.

در شهر نوین عمران و معماری ما مقالات رایگانی را برای شما تدارک دیده ایم که شما میتوانید رسم دیاگرام را به راحتی هر چه تمام تر فرا بگیرید.

 

سر فصل‌های کتاب  :

فصل۱: مقدمه – مفهوم تنش

 • این بخش از کتاب مقاومت‌مصالح جانسون به مفهوم تنش و به معرفی روش‌های مورد استفاده برای تحلیل و طراحی ماشینها و سازه‌ها باربر اختصاص داشت. نیروی وارد بر سطح، یا شدت نیروهای توزیع شده روی یک مقطع را تنش وارد بر آن مقطع می‌نامند آن را با حرف یونانی σ (سیگما) نشان می‌دهند؛ بنابراین تنش در عضوی که مساحت سطح مقطع اش A و تحت تأثیر بار محوری F باشد به صورت σ=F/A بیان می‌شود.

 

فصل۲: تنش و کرنش – بارگذاری محوری

 • در این بخش از کتاب جانسون بارگذاری محوری به نیروهای اعمال شده در راستای محور طولی عضو گفته می‌شود، به عبارت دیگر نیروهایی که باعث دراز یا کوتاه شدن عضو می‌شود. به معادله σ=F/A تنش عمودی گفته می‌شود که در آن F بارگذاری محوری بروی سطح مقطع A است. این معادله نشان دهندهٔ تنش میانگین روی مقطع است و نه تنش در یک نقطه خاص مانند Q از مقطع. به‌طور کلی، مقدار به دست آمده برای تنش σ در نقطهٔ Q با مقدار تنش میانگین حاصل از معادله σ=F/A فرق دارد. اما در عمل فرض می‌شود توزیع تنش‌های عمودی در عضو تحت بارگذاری محوری در مجاورت نقاط اعمال بارها یکنواخت است. برای اینکه توزیع تنشها در مقطه معینی یکنواخت باشد، لازم است خط اثر بارهای عمودی از مرکز جرم مقطع بگذرد. چنین بارگذاری را بارگذاری محوری مرکزی می‌نامند. در بارگذاری محوری خارج از مرکز، توزیع تنشها یکنواخت نیست.

فصل۳: پیچش

فصل۴: خمش خالص

فصل۵: تحلیل و طراحی تیرها در خمش

فصل۶: تنش برشی در تیرها و عضوهای جدارنازک

فصل۷: تبدیلات تنش وکرنش

فصل۸: تنش‌های اصلی در شرایط معین بارگذاری

فصل۹: خیز تیرها

فصل۱۰: ستون‌ها

فصل۱۱: روش‌های انرژی

در کتاب مقاومت مصالح جانسون به موارد فوق پرداخته میشود. مقاومت مواد، مقاومت مصالح (Strength of materials) یا مکانیک مواد ( Mechanics of materials) بخشی از علم مواد است که به مطالعهٔ استحکام مواد مهندسی و رفتار مکانیکی آن‌ها در حالت کلی می‌پردازد. هدف اصلی از درس مقاومت مصالح فراهم کردن دست مایه‌ای است که مهندسان آینده بتوانند با استفاده از آن ماشینهای گوناگون و سازه‌های باربر را تحلیل و طراحی کنند. تحلیل و طراحی هر سازهٔ معلوم شامل محاسبه تنش‌ها و تغییر شکلهاست. در علم مواد، مقاومت یک ماده عبارتست از توانایی آن دراستقامت ورزیدن (تحمل کردن) در برابر بار اعمالی بدون شکست است.

 

در نهایت امیدواریم که از کتاب مقاومت مصالح جانسون نهایت لذت را ببرید.

 

دانلود کتاب مقاومت مصالح بیر جانسون

 

اشتراک گذاری:
    

نظرات (0)

نظری ارسال نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
کد را وارد کنید. واضح نیست؟

درخواست تماس

برای درخواست تماس، لطفا شماره خود را وارد نمایید:
نام کامل*
لطفا نام کامل خود را وارد نمایید

شماره همراه*
شماره همراه را به صورت عددی وارد نمایید

کد امنیتی*
کد امنیتی
کد جدید کد امنیتی اشتباه است

گزارش مطلب

اگر مطلب دارای مشکلی است، آنرا گزارش نمایید:
نام کامل*
ورودی نامعتبر

توضیحات*
توضیحات را وارد نمایید

کد امنیتی*
کد امنیتی
کد جدید کد امنیتی اشتباه است

 •  
  آدرس:
  آدرس کوتاه شما...
 •  
  تلفن:
  تلفن شما...
 •  
  موبایل:
  موبایل شما...
 •  
  فکس:
  فکس شما...
 •  
  ایمیل:
  ایمیل شما...

کلیه حقوق این سایت برای مالک سایت محفوظ است
طراحی سایت توسط سومار. بوسیله سایت ساز سومار

No Internet Connection